Złożenie aplikacji o dofinansowanie z UE na e-usługi wymaga wpisania treści całego pomysłu w generatorze wniosków na stronie internetowej PARP. Generator Wniosków pozwala na wprowadzenie w dedykowane pola tekstów odpowiednio do treści instrukcji wypełniania aplikacji.
Teoretycznie działanie generatora wniosków winno być ergonomiczne i nie tworzyć problemów. Tak jednakże nie jest. Doświadczenie wnioskodawców unaocznia, iż stanowi on przyczynę zbędnych kłopotów technicznych.
Najbardziej przykrym zaskoczeniem, z którym straciliśmy dużo czasu, to problem niezrozumiałego przyporządkowania pisanego projektu do jednostki kontraktującej PARP w terenie, która oceni w przypadku spółki cywilnej, przy czym wspólnicy zarejestrowali się w rejestrach działalności gospodarczej w obszarze działania różnych RIF. Brak możliwości wyboru przez Wnioskodawcę, gdzie ma miejsce lokalizacja działalności gospodarczej wspólnika kończy się tym, że system informatyczny w zasadzie przypadkowo dobiera RIF a w konsekwencji nie można przewidzieć, który zaproponuje. Prowadzi to do wysyłki napisanego dokumentu do nieupoważnione komisji dokonującej oceny i zwrot projektu e-usług w trakcie oceny formalnej. To bardzo frustrujące dla Wnioskodawcy.
Generator Wniosków innowacyjnych usług elektronicznychułatwia przygotowanie biznesplanu e-usługi, ale prowadzi też wielu trudnych do zrozumienia trudności uniemożliwiających korzystanie z niego.
Inne blogi: Blog 1 Blog 2 Blog 3
Słowa kluczowe: PARP POIG 8.1, innowacyjne e-usługi, dofinansowanie z UE, dofinansowanie unijne, dofinansowanie na e-uslugi, działanie 8.1, PARP 8.1 2011
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz